Benedictes Handelsgartneri
Gartneri, snittblomster, beplanting & design
1. Handelsgartneri
Benedictes Handelsgartneri åpnet 26. april på Stavsjø
Tidligere Stavsjø Blomstersenter. Her finner du kortreiste, økologiske blomster dyrket i sesong – med fokus på kvalitet, form og det levende uttrykket i materialet.
Åpent frem til slutten av juni. Velkommen!
2. Snittblomster & egen produksjon
Alle blomster jeg arbeider med er dyrket frem av meg selv – ved Benedictes Handelsgartneri på Stavsjø og på Mølstad Vestre gård.
Jeg jobber med sesong, bevegelse og det naturen selv gir. Kortreist, norskprodusert og uten kompromisser.
3. Beplantning & design
Jeg tilbyr helhetlige beplantnings- og designløsninger for hager, gårder og eiendommer.Plantematerialet produseres ved Benedictes Handelsgartneri på Stavsjø (tidligere Stavsjø Blomstersenter), og dyrkes frem med utgangspunkt i stedet det skal leve.
4. Bryllupsbinderi
Jeg arbeider som spesialist innen bryllupsbinderi, og skaper personlige uttrykk med blomster i sesong – dyrket ved Benedictes Handelsgartneri på Stavsjø.Bevegelse, letthet og materialets egen karakter står i sentrum.
5. Workshops i snittblomsthagen
Jeg holder private workshops i snittblomsthagen på Mølstad Vestre gård.
Her plukker dere deres egne blomster, og lærer å binde buketter med et fritt og naturlig uttrykk – tett på sesong og sted.
Kontakt:
Benedicte Angel Mæhle
Stavsjøvegen 831
2353 Stavsjø
Norge
Mobil 92211928










